مرکز جامع تامین لوازم یدکی جیلی

مرکز جامع تامین لوازم یدکی جیلی

در بانیترو فقط لوازم یدکی کارشناسی شده و تایید شده از معتبرترین مراکز توزیع ارائه می‌شود.
حل صفر تا صد مساله تعمیر و نگهداری خودروی شما توسط یک تیم متخصص انجام می‌شود.
ما یدکی تقلبی و با قیمت ارزان پیشنهاد نمی‌کنیم.

جهت استعلام قیمت و ارتباط با کارشناسان، در چت واتس آپ، هم اکنون پاسخگوی شما هستیم
جهت تماس تلفنی لطفا در ساعات اداری با ما در ارتباط باشید

ارتباط در واتس آپ

سفارش در اپلیکیشن

بهترین تعمیرگاه‌های تهران

بانیترو، حل مساله تعمیر و سرویس خودرو

بهترین انتخاب لوازم یدکی

1

بهترین انتخاب لوازم یدکی با قیمت به صرفه
قطعات دارای گارانتی مورد تایید نمایندگی‌ها

مشاوره فنی رایگان

2

جستجوی کل بازار را به بانیترو بسپارید
مشاوره فنی رایگان قبل از خرید یا تعمیر
به روزرسانی سرویس‌های دوره‌ای

بهترین تعمیرگاه‌های تهران

3

تعمیر و سرویس خودرو در بهترین تعمیرگاه‌ها
اجرت شفاف
تعمیرگاه‌های نظارت و ارزیابی شده توسط بانیترو

راهنمای خرید لوازم یدکی جیلی

شرکت خودروسازان بم در منطقه تجاری ارگ جدید برای اولین بار خط تولید این خودرو را برای تولید خودروهای با کیفیت و قیمت مناسب در کشور احداث و کار خود را با مونتاژ دو محصول شروع کرد. این شرکت یکی از زیر مجموعه‎های گروه صنعتی کرمان خودرو است و در سال 1396 اولین نمونه های تولید داخل را به بازار عرضه کرده است. شرکت جیلیران تهیه و توضیه قطعات یدکی جیلی را در ایران انجام می‎دهد. اما برای خرید این قطعات باید تعمیر خودروی خود را در نمایندگی های تحت مدیریت همین مجموعه و شرکت خودروساز انجام دهید. تجربه بانیترو نشان می دهد که لوازم یدکی اصلی جیلی در بازار آزاد، لوازم اصلی با لیبل شرکت جیلی بسیار سخت پیدا می شود. بهترین راه حل خرید لوازم یدکی وارداتی است که جواب شان را به تجربه تعمیرگاه و تامین کننده لوازم پس داده اند. کارشناسان بانیترو در زمینه تهیه لوازم باکیفیت جیلی و قیمت مناسب در خدمت شما هستند.

تاریخچه شرکت جیلی

در سال 1997 شرکت چند ملیتی جیلی اتوموبیل با چشم انداز تولید اتومبیل هایی که مردم عادی از عهده خرید آن برایند، وارد صنعت خودرو شد و به اولین تولید کننده خصوصی خودرو چین تبدیل شد. در سال 2001 جیلی اتوموبیل رسماً به عنوان اولین تولید کننده شخصی اتومبیل است در فهرست تولید کنندگان خودرو چین به ثبت رسید و در سال 2003 اولین سری تولیدات خود را به خارج از چین صادر کرد. در سال 2005 سهام این شرکت وارد بورس اوراق بهادار هنگ کنگ شد. در همین سال به عنوان برند چینی خصوصی در 61 امین نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت شرکت کرد. در سال 2006 با هلدینگ منگنز برنز برای تولید تاکسی لندن وارد همکاری مشترک شد. در سال 2007 با شعار “ایمن ترین خودرو سازگار با محیط زیست و مصرف بهینه در سراسر جهان” وارد بازار جهانی شد. در سال 2009 رتبه دومین تولیدکننده خودروهای حمل و نقل عمومی جهان را کسب کرد. همچنین این شرکت دارای رتبه پرفروش‎ترین شرکت خودرو سازی چین هم هست. جیلی در سال 2010 موفق شد کمپانی ولوو را از فورد خریداری کند.

شرکت خودروسازان بم در منطقه تجاری ارگ جدید برای اولین بار خط تولید این خودرو را برای تولید خودروهای با کیفیت و قیمت مناسب در کشور احداث و کار خود را با مونتاژ دو محصول شروع کرد. این شرکت یکی از زیر مجموعه‎های گروه صنعتی کرمان خودرو است و در سال 1396 اولین نمونه های تولید داخل را به بازار عرضه کرده است. شرکت جیلیران تهیه و توضیه قطعات یدکی جیلی را در ایران انجام می‎دهد. البته با توجه به اینکه لوازم یدکی جیلی در بسیاری از مناطق جهان وجود دارد باید نسبت به اصل بودن این قطعات در هنگام خرید دقت کنید. یا از فروشندگان معتبر قطعات یدکی مورد نظر را تهیه کنید. همچنین در هنگام خرید لوازم استوک جیلی قبل از خرید کاملا نسبت به مرغوبیت و سلامت قطعه اطمینان حاصل کنید.

تسمه تایم جیلی

تسمه تایم یکی از قطعات مصرفی خودرو است که عدم مرغوبیت یا هر نوع ایراد در آن می‎تواند صدمات شدیدی به موتور وارد کند. پس برای خرید تسمه تایم به اصل بودن قطعه دقت داشته باشید و از سلامت کامل آن اطمینان حاصل کنید. تسمه تایم کار ایجاد همزمانی بین حرکت میلنگ و سوپاپ‎ها را بر عهده دارد و اگر شل شود یا دچار پارگی بشود موتور از کار می‎افتد و نیز به احتمال زیاد به دریچه‎های سوپاپ یا سیلندر موتور خسارت وارد می‎شود. لازم است همیشه به طور منظم هنگام سرویس خودرو سلامت و کیفیت تسمه تایم بازبینی شود، در صورتی که دندانه های تسمه ساییدگی داشت یا آثار استهلاک و یا ترک خوردگی یا عیبی در تسمه مشاهده شد یا زمان کارکرد تسمه به اواخر طول عمر مفید آن رسیده بود اقدام به تعویض تسمه تایم کنید تا از وارد شدن خسارت‎های احتمالی به موتور جلوگیری شود.

لنت ترمز جیلی

امروزه، یک فشار سبک بر روی پدال ترمز می‎تواند خوردو را به سرعت متوقف کند و این به لطف سیستم‎های با کیقیت ترمز میسّر شده است. مانند سایر قسمت های خودرو که هر روز کار کرده و فرسوده می‎شوند، ترمزها و به ویژه لنت‎های ترمز نیز به مرور زمان دچار فرسودگی می‎شوند. اگر از لنت‎های ترمز اتومبیل به خوبی مراقبت و نگهداری شود و مشکلات مربوط به سیستم ترمز قبل از اینکه ترمزها کاملاً از کار بیفتند رفع شود، از بسیاری از حوادث رانندگی جلوگیری می‎شود و رانندگی ایمن و راحتی را تجربه خواهید کرد.

لنتهای ترمز چه زمانی اختراع شدند؟

تا دهه 1890 ، بیشتر اتومبیل ها دارای یک سیستم بسیار ساده چوبی بودند. قطعات چوبی با ایجاد اصطکاک باعث توقف وسیله نقلیه می‎شدند. با افزایش سرعت حرکت اتومبیل‎ها به بیش از 20 مایل در ساعت، ترمزهای چوبی کارآمدی خود را از دست دادند.. در سال 1898 مخترع المر امبروس اسپری اتومبیلی مجهز به ترمزهای دیسک چرخ جلو و لنت‎های ترمز ساخت که روتور یا دیسک را محکم می‎کرد و بسیار شبیه ترمزهای دوچرخه بود.

در ترمزهای مدرن امروزی، لنت‎های ترمز با روتورها تماس می‎یابد و باعث تولید اصطکاک و توقف خودرو می‎شود. لنت‎های ترمز بخشی از یک سیستم بسیار هماهنگ است، سیستمی که برای عملکرد ایمن و موفق به کارکرد صحیح هر یک از قسمت‎های خود متکی است. هنگامی که روی پدال ترمز را فشار می دهید ، یک سیلندر را فعال می‎کنید که مایع ترمز را از طریق شیلنگ‎ها، به سمت کالیپر ارسال می‎کند.کالیپرها، لنت‎های ترمز را درگیر می‎کنند. لنت‎های ترمز به روتوری فشار می‎آورند که مستقیماً به هر یک از چرخ‎ها وصل می‎شود. این فشار اصطکاک لازم برای کند یا متوقف کردن وسیله نقلیه را ایجاد می‎کند. وقتی روتور کند می‎شود، حرکت چرخ ها را نیز کند می‎کند.

پای خود را از روی پدال ترمز بردارید و تمام روند معکوس می شود: لنت‎های ترمز آزاد می‎شوند ، مایع به جلو شیلنگ‎ها حرکت می‎کند، و چرخ‎ها دوباره به حرکت در می‎آیند!

مراقبت از لنتهای ترمز

صدای سوت کسیدن یا ضربه زدن: هر صدایی که مانند سوت کشیدن یا ساییده شدن باشد می‎تواند به معنای آن باشد که زمان آن است که لنت‎های ترمز بررسی شود. لنت‎های فرسوده می‎توانند باعث آسیب به سایر قسمتهای سیستم شوند و منجر به تعمیرات اساسی و اغلب گرانتر شوند.

لرزش در فرمان یا پدال ترمز: هنگامی که لنت‎های ترمز فرسوده می‎شوند ، می‎تواند با مالش و اصطحکاک فلز روی فلزی به روتور آسیب بزند. باید به لرزش‎های فرمان یا پدال ترمز اهمیت داد.

شمع جیلی

شمع وسیله‎ای برای تولید و انتقال جرقه داخل سیلندرهای موتور است تا سوخت مخلوط شده با اکسیژن را بسوزاند. شمع‎ها در انتهای سیلندر نصب هستند و برق از طریق دلکو به آنها می‎رسد. با ریسدن برق به هر یک از شمع‎ها به طور منظم و متناوب در هر سیلندر در زمان مناسب جرقه‎ای ایجاد می‎کنند. در صورت خرابی یا از کار افتادن شمع‎ها، موتور احتراق مناسب و کارکرد کامل خود را از دست می‎دهد. اگرچه شمع‎ها جزء قطعات مصرفی ارزان قیمت هستند اما عدم مراقبت و سرویس به موقع آنها باعث ایجاد هزینه‎های گزاف در خودرو خواهد شد. علاوه بر آن با سوخت ناقص خودرو، باعث آلودگی هوا و ایجاد صدمات جبران ناپذیر به محیط زیست ایجاد می‎شود. از جمله نشانه های نیاز به تعویض شمع‎ها عدم کارکرد موتور با قدرت کامل و افزایش سوخت مصرفی است.

نمونه قطعات تامین شده توسط بانیترو

بیش از 3000 قطعه برای 400 تعمیرگاه شهر تهران
بیش از 100 تامین کننده همکار بانیترو
چکیده 40 سال تجربه و تخصص در لوازم یدکی خودرو

سوالات متداول

درخواست مشاوره و راهنمایی

نظرات برخی از مشتریان ما

آقای افشار (پرشیا ای ال ایکس)
تعمیر شده توسط تعمیرگاه رجب زاده

سلام
لطف کردن تعمیر ماشین منو در محل انجام دادن. آقای مکانیک هم انسان شریفی بودن.  هم به موقع رسید و هم سر زمانی که گفتن ماشین رو تحویل دادن.
ممنونم موفق باشید.
اجرت سرویس در محل: 200000 تومان

آقای صابر (لیفان ایکس ۶۰)
تعمیر شده در تعمیرگاه رجب زاده

بعد دو سال که که ایکس ۶۰ رو سوار شدم، واقعا تعمیرگاهی که تخصص ماشین چینی داشته باشه نمی شناختم. هر بار مشکل ماشین کاملا حل نمی شد. خداروشکر با وبسایت بانیترو آشنا شدم. دوستان لطف کردن در مورد کاتالیست ماشین و حساسیت این قطعه مشاوره خوبی به من دادن و هماهنگ کردن تعمیرگاه رجب زاده که ایشون هم خیلی سر وقت پذیرش کردن و تحویل دادن. الان هر جا رفتم به همه دوستام معرفیتون کردم چون میدونم‌ اونا هم‌ همین ‌مشکل رو دارن.
اجرت پرداختی: 600000 تومان
قطعات تامین شده توسط بانیترو: کاتالیزور بالا، کاتالیزور پایین

آقای داروغه (اپیروس ۲۰۰۹)
تعمیر شده در تعمیرگاه بختیاری

مدتی بود که ماشینم ریپ میزد ، ماشین درست گاز نمیخورد و توی سرعت بالا لرزش اتاق داشت. اول بردم یکی از نمایندگی های هیوندا و کیا شمال تهران یک روز کامل ماشینم اونجا بود. دو میلون و نیم هزینه کردم؛ اما مسئله حل نشد. بعد از تماس با پشتیبانی فنی بانیترو، هماهنگ کردن برای مراجعه به متخصص هیوندا و کیا. خدارو شکر اونجا عیب یابی کردند. مساله سنسور ایرفلو و سنسور اکسیژن ماشین بود. آقای بختیاری تشخیص دادن که باید سنسورها تعویض بشن. قطعاتی که لازم بود رو از بانیترو ارسال کردند و در نهایت مشکل ماشین حل شد.
اجرت پرداختی: 2200000 تومان
قطعات تامین شده توسط بانیترو: مف سنسور، سنسور اکسیژن

اقای سمیعی (ام وی ام ۵۵۰)
تعمیر شده در تعمیرگاه بیگی

مشاور فنی تون عالی بود آقا، نزدیک بود به خاطر یک کاتالیست ۲۰ میلیون هزینه کنم، خداروشکر بعد از راهنمایی های مشاور بانیترو متوجه شدم که مشکل ماشین چیه و با هزینه خیلی کمتر انجامش دادم.
اجرت پرداختی برای این سرویس: 1550000 تومان
قطعات تامین شده توسط بانیترو: منیفولد دود، واشر منیفولد، کاتالیزور

دانلود اپلیکیشن

فهرست