مرکز تامین کاتالیزور خودرو

مرکز تامین کاتالیزور خودرو

کاتالیزور را فقط با گارانتی تایید معاینه فنی بخرید.
در بانیترو فقط لوازم یدکی کارشناسی شده و تایید شده از معتبرترین مراکز توزیع ارائه می‌شود.
حل صفر تا صد مساله تعمیر و نگهداری خودروی شما توسط یک تیم متخصص انجام می‌شود.

جهت استعلام قیمت و ارتباط با کارشناسان، در چت واتس آپ، هم اکنون پاسخگوی شما هستیم
جهت تماس تلفنی لطفا در ساعات اداری با ما در ارتباط باشید

ارتباط در واتس آپ

سفارش در اپلیکیشن

بهترین تعمیرگاه‌های تهران

بانیترو، حل مساله تعمیر و سرویس خودرو

بهترین انتخاب لوازم یدکی

1

بهترین انتخاب لوازم یدکی با قیمت به صرفه
قطعات دارای گارانتی مورد تایید نمایندگی‌ها

مشاوره فنی رایگان

2

جستجوی کل بازار را به بانیترو بسپارید
مشاوره فنی رایگان قبل از خرید یا تعمیر
به روزرسانی سرویس‌های دوره‌ای

بهترین تعمیرگاه‌های تهران

3

تعمیر و سرویس خودرو در بهترین تعمیرگاه‌ها
اجرت شفاف
تعمیرگاه‌های نظارت و ارزیابی شده توسط بانیترو

راهنمای خرید و عیب یابی کاتالیزور

کاتالیزور یا همان کاتالیست که به آن فیلتر اگزوز هم گفته می‌شود،  قطعه‌ایست که در قسمت انتهای منیفولد دود خودرو یا ابتدای مسیر اگزوز خودرو قرار می‌گیرد. وظیفه اصلی آن فیلتر هوای خروجی موتور از آلاینده‌ها و مونو اکسید کربن است. درنهایت کاتالیست درصد مونواکسیدکربن و سایر آلاینده‌های آزاد شده در هوای آزاد را کاهش می‌دهد.
خودروهای با مدل پایین‌تر و تکنولوژی قدیمی‌تر معمولا یک کاتالیزور داشتند. در خودرو‌های جدیدتر تعداد کاتالیزورها به دو عدد یا بیشتر افزایش پیدا کرده است.

زمان تعویض کاتالیزور

نکته‌ای که در مورد کاتالیزور باید به آن دقت کرد، مصرفی بودن آن مثل کیت کلاچ یا لنت‌ها است. بعد از پایان عمر مفید، کاتالیزور دیگه قبل را نخواهد داشت. معمولا با توجه به شاخص‌های مثل کیفیت و خلوص ماده و کیفیت بنزین مصرفی در خودرو، حدود 80 هزار کیلومتر عمر خواهد کرد. با توجه به کیفیت ضعیف بنزین کشور ما مخصوصا در شهرهای کوچکتر عمر این قطعه کمتر هم خواهد شد.

دلیل خرابی کاتالیست و ارتباط آن با سنسور اکسیژن

دلیل خرابی کاتالیزور ماشین، ارتباط مستقیم آن با آلاینده‌ها و گرفتگی ورودی فیلتر کاتالیزور است. این عامل باعث کاهش توان موتور خواهد شد. در اکثر خودروها سنسور اکسیژن ارتباط مستقیم با کاتالیزور دارد. در خودرو‌های گوناگون با توجه به استانداردهای آلایندگی خودروها (یورو 2، یورو 4 و …) تعداد سنسور اکسیژن متغیر است. وظیفه سنسور اکسیژن اینست که قبل از کاتالیزور وظیفه بررسی گازهای خروجی از موتور را با توجه به پارامتر‌های تعریف شده دارد. سنسور بعد از کاتالیزور هم وظیفه بررسی گازهای خروجی از کاتالیزور را دارد. در نهایت با توجه به مقدار اندازه‌گیری شده متغیرها در ای‌سی‌یو خودرو مقدار پاشش سوخت تنظیم خواهد شد.

مسدود شدن کاتالیزور چه مشکلی برای خودرو ایجاد می‌کند؟

مسدود شدن کاتالیزور و مانع از خروج مطلوب گازهای ناشی از احتراق درون موتور می‌شود. در این صورت با توجه به اینکه اندازه و فشار گازهای خروجی موتور کم است، سنسور اکسیژن دوم، که بعد از کاتالیزور نصب شده، موقع اندازه‌گیری دچار خطا می‌شود. به این صورت که میزان هوا در مخلوط سوخت-هوا بیشتر از استاندارد است. بنابراین میزان پاشش سوخت به اشتباه افزایش می‌یابد. در نتیجه مصرف سوخت بالا رفته و خودرو دود سیاه خواهد داشت.

بعضا یکسری کارهای غیر اصولی برای رفع موقتی این مشکلات انجام می‌شود. مثل حذف سنسور اکسیژن دوم که برای مدتی مشکل رو موقتا حل می‌کند. اما در نهایت کیپ شدن مسیر کاتالیزور یا منجر به کاهش شدید توان موتور در خودرو می‌شود؛ یا قدرت موتور به مقاومت کاتالیزور غلبه نموده و در نهایت فیلتر کاتالیزور خرد می‌شود.

علائم تشخیص خرابی کاتالیست

افت توان موتور

افزایش مصرف سوخت

تغییر صدای موتور و اگزوز

وجود صدای چلق چلق در کاتالیست به علت خورد شدن و شکستن

عیب‌یابی حرفه ای با دستگاه دیاگ و بررسی میزان پارامتر‌های ارسالی توسط سنسور اکسیژن دوم یا سنسور مپ

نمونه قطعات تامین شده توسط بانیترو

بیش از 3000 قطعه برای 400 تعمیرگاه شهر تهران
بیش از 100 تامین کننده همکار بانیترو
چکیده 40 سال تجربه و تخصص در لوازم یدکی خودرو

سوالات متداول

درخواست مشاوره و راهنمایی

نظرات برخی از مشتریان ما

آقای افشار (پرشیا ای ال ایکس)
تعمیر شده توسط تعمیرگاه رجب زاده

سلام
لطف کردن تعمیر ماشین منو در محل انجام دادن. آقای مکانیک هم انسان شریفی بودن.  هم به موقع رسید و هم سر زمانی که گفتن ماشین رو تحویل دادن.
ممنونم موفق باشید.
اجرت سرویس در محل: 200000 تومان

آقای صابر (لیفان ایکس ۶۰)
تعمیر شده در تعمیرگاه رجب زاده

بعد دو سال که که ایکس ۶۰ رو سوار شدم، واقعا تعمیرگاهی که تخصص ماشین چینی داشته باشه نمی شناختم. هر بار مشکل ماشین کاملا حل نمی شد. خداروشکر با وبسایت بانیترو آشنا شدم. دوستان لطف کردن در مورد کاتالیست ماشین و حساسیت این قطعه مشاوره خوبی به من دادن و هماهنگ کردن تعمیرگاه رجب زاده که ایشون هم خیلی سر وقت پذیرش کردن و تحویل دادن. الان هر جا رفتم به همه دوستام معرفیتون کردم چون میدونم‌ اونا هم‌ همین ‌مشکل رو دارن.
اجرت پرداختی: 600000 تومان
قطعات تامین شده توسط بانیترو: کاتالیزور بالا، کاتالیزور پایین

آقای داروغه (اپیروس ۲۰۰۹)
تعمیر شده در تعمیرگاه بختیاری

مدتی بود که ماشینم ریپ میزد ، ماشین درست گاز نمیخورد و توی سرعت بالا لرزش اتاق داشت. اول بردم یکی از نمایندگی های هیوندا و کیا شمال تهران یک روز کامل ماشینم اونجا بود. دو میلون و نیم هزینه کردم؛ اما مسئله حل نشد. بعد از تماس با پشتیبانی فنی بانیترو، هماهنگ کردن برای مراجعه به متخصص هیوندا و کیا. خدارو شکر اونجا عیب یابی کردند. مساله سنسور ایرفلو و سنسور اکسیژن ماشین بود. آقای بختیاری تشخیص دادن که باید سنسورها تعویض بشن. قطعاتی که لازم بود رو از بانیترو ارسال کردند و در نهایت مشکل ماشین حل شد.
اجرت پرداختی: 2200000 تومان
قطعات تامین شده توسط بانیترو: مف سنسور، سنسور اکسیژن

اقای سمیعی (ام وی ام ۵۵۰)
تعمیر شده در تعمیرگاه بیگی

مشاور فنی تون عالی بود آقا، نزدیک بود به خاطر یک کاتالیست ۲۰ میلیون هزینه کنم، خداروشکر بعد از راهنمایی های مشاور بانیترو متوجه شدم که مشکل ماشین چیه و با هزینه خیلی کمتر انجامش دادم.
اجرت پرداختی برای این سرویس: 1550000 تومان
قطعات تامین شده توسط بانیترو: منیفولد دود، واشر منیفولد، کاتالیزور

دانلود اپلیکیشن

فهرست