بدون دیدگاه

دو ابزار بسیار مهم برای بستن مهمترین پیچ در موتور خودرو

بستن پیچ شاتون برای هر تعمیرکار خودرویی حساسیت بالایی دارد، چرا که یک اشتباه کوچک باعث بوجود آمدن مشکلات بسیاری برای صاحب خودرو می شود. این ویدیو نحوه کار با تورک متر و مشخص کردن گشتاور برای محکم کردن پیچ را بررسی میکند.

در این ویدئو می خواهیم در مورد حساس ترین پیچ در موتور صحبت کنیم. خرابی آن برای موتور می تواند بحرانی باشد. این پیچ ها در حین کار موتور بیشترین تنش را تحمل می کنند. پیچ های شاتون تمام پیچ ها مثل یک فنر عمل می کنند. با سفت کردن پیچ، که کم کم طولش افزایش می یابد. نیروی لازم برای نگه داشتن کفی شاتون تولید می شود، با شل کردن پیچ به طول اولیه اش بر می گردد و تا زمانی که گشتاوری (تورک) روی پیچ نباشد، در این حالت باقی می ماند.

در موتورهای با پرفورمنس بالا از پیچ ساخت شرکتهای دیگر به دلیل مقاومت کششی بالای آنها استفاده می شود. این مقاومت بالا به دلیل استفاده از آلیاژهای خاص در ساخت آنهاست. با توجه به مواد پیچ، سازنده مقدار مشخصی گشتاور و کشش در پیچ را تعیین نموده است، تا به یک نیروی مناسب در کفی یاتاقان برسید. فقط به مشخصه گشتاور تعیین شده اکتفا نکنید.

آچارهای تورک متر دقت شان متفاوت است. راه درست اندازه گیری کشش پیچ توسط یک گیج کشش شبیه این ابزار است. چنین پیچ هایی دارایی یک تورفتگی در زیر و بالای شان هستند، که برای تنظیم گیج اندازه گیری به کار می رود. الان قصد داریم به شما اهمیت یک گیج کشش و نحوه کاربرد آن را نشان دهیم. این شاتون با پیچ های میلی متری ARP بسته شده گشتاور پیشنهادی سازنده 75 پوند-فوت یا حدود 101 نیوتن بر متر است. محدوده حدودی برای کشش این پیچ باید بین 0.0064 تا حداکثر 0.0068 اینچ باشد. در حالت بدون نیروی رو پیچ اولین قدم قرار دادن گیج روی پیچ است. سپس آن را صفر کنید. حالا گیج را برداشته و پیچ را تا 75 پوند-فوت محکم کنید. دوباره گیج را وصل نموده و می بینیم که تا 0.0045 اینچ کوتاه شده است. این مقدار در محدوده مطلوب نیست. خوب این چی رو نشون میده؟ پیچ شل نیست ولی کشش مناسب برای دستیابی به بیشترین نیروی مطلوب، روی کفی شاتون را ندارد. الان باید پیچ را با گشتاور بیشتری نسبت به مقدار توصیه شده سفت کنیم. تا به محدوده کشش مطلوب برسیم. در واقع بهترین راه حل شل کردن پیچ و سپس افزایش پنج پوندی گشتاور تنظیمی آچار است، تا اینکه به مقدار مطلوب از کشش برسیم. با افزایش گشتاور به 80 پوند-فوت کشش به 0.0055 اینچ می رسد. پس به افزایش 5 تایی گشتاور ادامه می دهیم. پس انجام مرحله به مرحله کار گفته شده باید گشتاور را روی 295 پوند-فوت تنظیم کنیم، که به بازه 0.0064 تا 0.0068 اینچ کشش برسیم. خوب الان می دونیم که باید تنظیم پیچ شاتون چیکار کنیم. این مساله لزوما به معنی عدم دقت تورک متر نیست. برای ارزیابی آچار آن را به تنظیم 75 پوند فوت برگردانده و تا صدای کلیک روی تستر می چرخانیم. در واقع تولید کننده ها گشتاور رو دست پایین در نظر می گیرند تا شما را از دردسر احتمالی دور کنند!

مطالب مشابه
Tags: دانشنامه فنی خودرو, مجله تخصصی مکانیک

مطالب مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست