مرکز جامع تامین لوازم یدکی لیفان

خرید لوازم یدکی با گارانتی

استعلام قیمت تلفنی

بهترین تعمیرگاه تهران

استعلام سریع تمام لوازم یدکی لیفان

از بین تمام خودروهای چینی موجود در بازار ایران، خرید لوازم یدکی لیفان از همه سخت تر و پیچیده تر است. قطعات یدکی لیفان در نمایندگی کرمان موتور به فروش می‎رسد. برخی از این قطعات دارای برچسب بم خودرو هستند. با خرید این قطعات فقط شما اطمینان دارید که نمایندگی لیفان موتورز هم به این قطعات اعتماد کرده است. در واقع شبکه نمایندگی ها هم درگیر این مشکلات بوده و نمی توانند به خوبی پاسخگوی مراجعان شان باشند. اصل این مساله به مشکلات تجاری کشور و نحوه خدمات پس از فروش شرکت لیفان موتورز برمی گردد. حتی جستجو در سایت این شرکت هم نشانی از بسته بندی مورد تایید قطعات جنیون این شرکت نمی دهد. برخی از قطعات اصلی لیفان تاکنون برای تعمیرگاه های شهر تهران توسط بانیترو تامین شده است. در تصویر زیر برچسب مخصوص شرکت لیفان موتورز دیده می شود. به جرات می توان گفت که بیش از 70 درصد استعلام قیمت انجام شده از بانیترو منجر به اعلام قیمت قطعات وارداتی و تحت لیسانس شده است. این امر به همان دلیل عدم امکان تامین قطعات اصلی بوده است. تصویر زیر یکی از بسته بندی های اصلی لیفان را نشان می دهد.

در تصویر زیر اوج فاجعه را می توانید ملاحظه کنید که روی بسته بندی با چاپ لوگو چری، برچسب لیفان خورده است. پس موقع خرید قطعات حتما مراقب باشید و اگر حضوری به بازار مراجعه کرده اید، حتما چند ساعت وقت را برای خریدتان در نظر بگیرید.

یا در عکس زیر ملاحظه می کنید که ولئو فرانسه برای لیفان دیسک و صفحه تولید کرده و روی آن لیبل جنیون لیفان زده است!!

با این اوصاف بهترین انتخاب برای دارندگان این خودروها، خرید قطعات متفرقه از تامین کننده معتبر است. در کنار تمام مشکلات هنوز امکان تامین لوازم یدکی لیفان برای تیم بانیترو فراهم بوده و می توانند به شما بهترین کیفیت در دسترس را با قیمت به صرفه  به شما پیشنهاد کنند.

به جز لوازم یدکی متفرقه موجود در بازار، قطعاتی هستند که توسط قطعه سازان مورد اعتماد و همکار خودروساز تولید شده اما در جعبه ای بدون لوگوی خودروساز به دست مصرف کننده می رسد. تا جایی که صداقت و اصول حرفه ای در میان باشد، بین این قطعات و دسته ی بالا تفاوتی وجود نداشته و دقیقا مشابه قطعه مورد استفاده در خودروی صفر شماست. بنابراین با هزینه ی کمتر به همان اندازه می توانید مطمئن باشید.

دقت داشته باشید که تولید کننده خودرو هم یک قطعه را همیشه از یک کارخانه تامین کننده اش دریافت نمی کند. مثلا ممکن است دیسک چرخ یک ماشین از سه کارخانه تولید کننده متفاوت تهیه شده باشد. در هر صورت محصول این سه تولیدکننده مورد تایید کارخانه بوده، که در خط تولیدش استفاده کرده است.

یکی از تامین کننده های شرکت لیفان موتورز چین، کارخانه Unico چین است. بسیاری از قطعات مورد استفاده در خط تولید لیفان، از این شرکت تهیه شده است. Unico چیزی شبیه کروز برای ایران خودرو است. بانیترو مفتخر است که با همکاری نمایندگی رسمی این برندها، قطعات تحت لیسانس جک موتورز و لیفان موتورز را به شما ارائه می کند.

تاریخچه لیفان

لیفان یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود چینی تولید خودرو است. این شرکت در سال 1992 تأسیس شد و در منطقه جنوب شرق چین استقرار دارد. این شرکت کارش را با ساخت موتور سیکلت شروع کرد و از سال 1997 محصولاتش را به نام لیفان تغییر نام داد. پیش از آن نام محصولاتش ” چونگ کینگ هونگدا” نامیده می‎شد که بسیار شبیه به هوندای ژاپن بود که با شکایت این شرکت در دادگاه ناچار به تغییر نام و پرداخت غرامت به هوندای ژاپن شد. اکنون در زمره پنج شرکت بزرگ خودرو ساز چین محسوب می‎شود. در سال 1999 اولین کارخانه مونتاژ لیفان در خارج از چین و در ویتنام شروع به کار کرد. در سال 2003 علاوه بر موتور سیکلت شروع به ساخت اتوبوس کرد. شرکت خودروسازی لیفان اولین مدل خودرو سواری لیفان را در سال 2005 به بازار عرضه کرد. سهام شرکت لیفان در سال 2010 در بورس اوراق بهادار شانگهای عرضه شد. در سال 2012 با شرکت  ایتالیایی توولید کننده موتورسیکلت MV Agusta قرارداد بست تا تنها تولید کننده این موتورسیکلت در چین باشد. تا کنون شرکت لیفان موفق شده محصولاتش را به 51 کشور جهان از جمله ایران صادر کند. اگرچه شرکت لیفان موفق به تولید خودرو‎های برقی شده و در تولید محصولاتی غیر موتوری مثل کفش ورزشی هم فعالیت می‎کند اما عمده شهرتش به دلیل تولید خودروهای مسافری کوچک است.

شرکت کرمان موتور که در سال 1373 تأسیس شده در سال 1386 با شرکت لیفان قراداد تولید خودرو لیفان در ایران را بسط و توانست خودرو لیفان مدل 520 را در سال 1387 روانه بازار کند. با توجه به استقبالی که از خودروهای لیفان شد، شرکت کرمان موتور مدل‎ لیفان 620 با حجم موتور 1.6 لیتر، با گریبگس اتوماتیک و امکانات رفاهی بیشتر را مونتاژ و روانه بازار کرد.

تسمه تایم لیفان

تسمه تایم، تسمه ای دندانه‎دار استکه با تنظیم موقعیت میل بادامک و میل لنگ باعث حرکت منظم و باز و بسته شدن به موقع دریچه‎های سوپاپ نسبت به پیستون‎ها می‎شود. تنظیم نبودن، شل یا سفت شدن این تسمه باعث بی نظمی در حرکت سوپاپ‎ها و اختلال در کارکرد صحیح موتور می‎شود. هر نوع خراب، ترک یا پارگی در تسمه باعث از کار افتادن موتور و یا صدمه و شکستن سر سیلندر می‎شود. لذا یکی از قطعاتی که باید به طور منظم سرویس شده و از تنظیم بودن و کارکرد درست آن اطمینان حاصل کرد تسمه تایم است.

لنت ترمز لیفان

اگر ترمزها ضعیف باشند خودرو به خوبی قادر به توقف نخواهد بود و حرکت ایمن آن به خصوص در مسیرهای شیبدار ناممکن و یا بسیار سخت خواهد بود. امروزه، به دلیل کیفیت خوب ترمزها و لنت‎های مرغوب، یک فشار سبک بر روی پدال ترمز می‎تواند هر خوردویی را با هر وزن و شتابی به سرعت متوقف کند. اما لنت ترمز‎ها هم مانند سایر قسمت‎های خودرو که دچار فرسودگی می‎شوند، به مرور زمان ساییده می‎شوند. برای ایمنی سرنشینان خودرو الزامیست که سیستم ترمز و لنت‎ها مرتب بازدید شوند و از درستی کارکردشان قبل از استفاده از خودرو مطمئن بشوید. لنت ترمز با ایجاد درگیری و اصطحکاک با دیسک ترمز باعث توقف خودرو می‎شود. لنت‎های فرسوده نمی توانند اصطحکاک لازم را فرآهم کنند و با افزایش طول خط ترمز امکان ایجاد تصادف را افزایش می  دهند.

شمع‎ لیفان

شمع‎های لیفان نیز یکی دیگر از قطعات مصرفی این ماشین هستند که نیاز به رسیدگی و تعویض دوره‎ای دارند. شمع  وظیفه ایجاد جرقه و احتراق موتور را بر عهده دارد. در صورت عدم کارکرد صحیح شمع، احتراق با قدرت و در زمان درست انجام نمی‎شود و موتور نمی‎تواند با قدرت کار کند. یک شمع معیوب با عدم تولید جرقه در زمان درست باعث می‎شود سوخت کامل ‎نسوزد و مصرف سوخت ماشین به شدت افزایش می‎یابد. با هربار جرقه زدن کمی از الکترود شمع‎ها مصرف می‎شود به همین علت پس از مدت زمانی شمع نیاز به تعویض دارد. شمع‎ها جزء لوازم ارزان قیمت خودرو محسوب می‎شوند اما به دلیل تأثیری که در عملکرد موتور خودرو می‎گذارند باید در سلامت و نحوه کارکردشان دقت داشت. پس هنگام خرید بهتر است به مرغوبیت و کیفیت این قطعه اهمیت زیادی داد. شکستن بخش چینی شمع، مصرف الکترود شمع یا رسوب مواد غیر قابل اشتعال مصل دوده روی الکترود‎ها از جمله عواملی است که مانع کارکرد درست شمع شده و تعویش آن را ضروری می‎کند.

چه زمان باید شمع تعویض شود؟

اگر قدرت موتور افت پیدا کند، مصرف سوخت افزایش یابد و یا سیلندرهای موتور کار نکنند. یا اگر خودرو درست استارت نخورد و خودرو هنگام روشن شدن به تلاش و تکرار استارت نیاز داشته باشد، احتمالاً شمع‎های خودرو درست کار نمی‎کنند و نیاز به تعویض دارند. با توجه به اینکه بعد از استفاده طولانی مدت امکان تشکیل رسوب روی الکترودها هست بهتر است شمع‎های لیفان مانند اکثر تولیدات کرمان موتور به صورت دوره‎ای و پس از هر 20 هزار کیلومتر سرویس شوند و سطح آنها از دوده پاک شود همچنین برای ایجاد جرقه با قدرت کامل لازم است فاصله بین الکترودها با آچار فیلر تنظیم شود.

دیسک و صفحه لیفان

در خودرو‎های دنده‎ای گیربکس از دیسک و صفحه کلاچ برای تغییر دور موتور و تغییر سرعت استفاده می‎کنند. کلاچ قطعه‎ای است که عمل برقراری و قطع اتصال بین فلایویل و گیریبکس را انجام می‎دهد. کاربرد آن برای جدایی موتور از جعبه دنده برای تعویض دنده و یا خاموش کردن ماشین است. البته سیستم تغییر دور موتور در خودروهای اتومات با گریبکس‎های اتومات کاملاً متفاوت است. هر قدر خودرو سنگین‎تر باشد به کلاچ قوی‎تر با دیسک بزرگتری برای بخش نیرو نیاز دارد.

اگرعمر این قطعات تمام شده باشد نمی تواند تمام قدرت را به موتور انتقال دهند و هنگام تعویض دنده با حرکت‎های ناگهانی خودرو مواجه می‎شوید. اگر هنگام حرکت متناسب با تغییر فشار بر پدال گاز خودرو کشش لازم را نداشته باشد هم ممکن است زمان تعویض دیسک و صفحه کلاج رسیده باشد. لرزش ماشین در هنگگام شروع حرکت هم از دیگر نشانه های مصرف شدن صفحه کلاچ است.

 

به عکس بالا دقت کنید تا تفاوت دیسک و صفحه اصلی تولید شده توسط تامین کننده مورد تایید شرکت تولیدی (هانژی) و قطعه فیک را متوجه شوید.

سوالات متداول

چرا امورات ماشینم رو به بانیترو بسپارم؟

به صرفه ترین قیمت

با مشاوره بانیترو بهترین لوازم یدکی را با بهترین قیمت، مناسب شرایط خودرو خود انتخاب کنید.

شفافیت

از قیمت تمام کیفیت های موجود در بازار مطلع شوید و منطقی ترین انتخاب را داشته باشید.

سرعت بالا

تامین سریع قطعات توسط بانیترو به همراه اولویت در نوبت دهی تعمیرگاه

گارانتی سه ماهه

گارانتی پاسخگو بانیترو با نظارت تعمیرگاه های معتبر – تا سه ماه قطعه جایگزین و اجرت تعویض مجدد را دریافت نمایید.

بهترین تعمیرگاه های تهران

از لوازم یدکی تا تعویض در بهترین و معتبرترین تعمیرگاه های سطح کشور را به بانیترو بسپارید.

بازدید دوره ای رایگان

تمامی تعمیرگاه های همکار بانیترو مجهز به سیستم CRM اختصاصی بوده و تا 6 ماه بازدید دوره ای لازم پس از تعمیرات اساسی و خاص را به شما اطلاع می دهند.

نمونه قطعات تامین شده توسط بانیترو

بیش از 3000 قطعه برای 400 تعمیرگاه شهر تهران
بیش از 100 تامین کننده همکار بانیترو
چکیده 40 سال تجربه و تخصص در لوازم یدکی خودرو

سایر مطالب بلاگ بانیترو

درباره نگهداری خودرو، تعمیر خودرو و خرید لوازم یدکی بیشتر بدانید

بهترین کف‌پوش ماشین: زیرپایی سه‌بعدی یا ژله‌ای فابریک؟

5 مرحله‌ی ساده برای داشتن ماشین تمیزتر

مراحل باتری به باتری با استفاده از کابل اتصال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست