لوازم یدکی جک

راهنمای خرید از تیمی که بیش از 3000 قطعه خودرو چینی تامین کرده است.

خرید لوازم یدکی با گارانتی

استعلام قیمت تلفنی

بهترین تعمیرگاه تهران

لوازم یدکی جک به صورت اورجینال توسط شرکت جک موتورز ارائه می شود. نمایندگی و تولید کننده قطعات این کارخانه چینی، شرکت کرمان موتور است. مختصری از تاریخچه شرکت جک موتورز در انتهای همین مقاله ارائه شده است. قطعات اصلی موجود در بازار ایران با برچسب بم خودرو هم به فروش می رسد. شرکت جک موتورز از آن دسته کارخانه های چینی است که در بعد بین المللی به سرویس و تامین لوازم یدکی اهمیت زیادی می دهد. لوگو مربوط به خدمات پس از فروش شرکت جک موتورز به صورت زیر است. در بعضی از لوازمی که جدیدا وارد کشور شده، این لوگو مشاهده می شود.

کارتن بسته بندی جدید جک موتورز هم به صورت عکس زیر است. از لوگو بالا در این کارتن استفاده شده و از این لینک هم می توانید اطلاعات کامل و راهنمایی خرید قطعات اصلی ارائه شده توسط شرکت جک سرویس را مشاهده کنید. همچنین شرکت جک موتورز در سایت علی بابا چین دارای صفحه رسمی بوده و قطعاتش را به سراسر دنیا می فروشد. سایت علی بابا کاربران ایرانی تحریم نموده و امکان خرید و ارسال مستقیم برای ایران وجود ندارد.

 

 

یکی از انبارهی این شرکت در چین حدود 26000 متر مربع مساحت دارد. شکل اصلی کارتن های جدید این شرکت در تصویر زیر نشان داده شده است. اما با توجه به اینکه بعضی از قطعات موجود در بازار ایران در سال های قبل وارد شده و در انبارها مانده است، شاید نتوان از این عامل برای تشخیص لوازم یدکی اصلی جک استفاده نمود. همچنین اسکن QR Code روی بسته بندی برای استعلام قطعه اصلی جک در برندینگ جدید دیده شده است. عکس زیر در سایت رسمی جک سرویس ارائه شده که نکته جالب قرارگیری یک کد برچسبی روی کد اصلی است. همچنین شماره 16 رقمی زیر کد نیز باید نتیجه یکسان به شما بدهد.

متاسفانه به دلیل شرایط تجاری ایران، تامین قطعات جک نیز با مشکلات خاص خودش مواجه شده است. در این شرایط تامین قطعات اصلی حتی برای نمایندگی های رسمی نیز مساله ساز شده است. به عنوان مثال در بهار سال 1400 بوش جعبه فرمان جک اس 5 نایاب بوده و برای تعمیر بایستی کل جعبه فرمان با هزینه بالا تعویض شود. در این میان قطعات تحت لیسانس جک یا همان قطعاتی که توسط تامین کننده های جک موتورز برای خط تولید استفاده می شود، به بازار کشورمان وارد شده است. به جز لوازم یدکی متفرقه موجود در بازار، از نظر برند دو نوع لوازم یدکی وجود دارد. دسته اول لوازم یدکی اصلی یا جنیون که دقیقا در بسته بندی خود شرکت تولید کننده خودرو به بازار عرضه شده است. دسته دوم لوازم یدکی OEM  یا قطعات تحت لیسانس هستند. یکی از تامین کننده های شرکت جک موتور چین، کارخانه AQBP چین است. بسیاری از قطعات مورد استفاده در خط تولید جک، از این شرکت تهیه شده است. AQBP چیزی شبیه کروز برای ایران خودرو است. بانیترو مفتخر است که با همکاری نمایندگی رسمی این برندها، قطعات تحت لیسانس جک موتورز و لیفان موتورز را به شما ارائه می کند. با استفاده از این قطعات تا حد بسیار زیادی خیال تان نسبت به تامین لوازم یدکی خودروتان راحت خواهد شد.

با توجه به کمبود لوازم اصلی جک یا قیمت بالاتر آنها شاید قصد داشته باشید یا مجبور باشید که لوازم اصلی را خریداری نکنید. بنابراین توصیه می کنیم هنگام تصمیم گیری برای خرید حتما وقت کافی بگذارید یا با افراد خبره مشورت کنید. در هر صورت هنگام خرید ضمانت لازم را از فروشنده برای کارکرد درست قطعه دریافت کنید. گارانتی یک قطعه یدکی باید حداقل سه ماه زمان را داشته و طبق شرایط مشخص عملکرد قطعه را تضمین کند. بانیترو کلیه قطعات تامین شده را گارانتی نموده و در صورت خرابی آن، اجرت تعویض مجدد مکانیکی را هم پرداخت خواهد نمود.

تاکنون قطعات تعداد بسیار زیادی از خودروهای ام وی ام توسط بانیترو تامین شده است. کارشناسان بانیترو شناخت دقیقی از لوازم یدکی ام وی ام بازار اصلی و وارداتی و کیفیت آنها دارند. بنابراین به شما بهترین انتخاب و به صرفه ترین قیمت لوازم یدکی را پیشنهاد خواهند نمود. در ادامه نمونه هایی از لوازم یدکی ام وی ام تهیه شده توسط بانیترو برای تعمیرگاه های تهران را مشاهده می فرمایید.

 تاریخچه جک

جک موتور یک شرکت تولید اتوموبیل دولتی چین است و این شرکت در استان آنهویی چین مستقر است. جک یا جی ای سی در ابتدا مخفف کلمات Jianghuai Automobile Company است. این کمپانی در سال 1964 تأسیس و در سال 2001 وارد بورس شانگ‎های شد. در ابتدا فقط به تولید کامیون مشغول بود اما از سال 2002 به بعد خودرو‎های سواری و به خصوص خودروهای سواری شاسی بلند هم تولید می‎کند. کمپانی جک در اوایل سال 2000 با هیوندا موتورز همکاری داشت. در سال 2006 اولین خودروی کاملاً مستق چینی را ارائه کرد. در سال 2008 اولین ماشین تورین کلاس ای کاملاً چینی را به جهان ارائه کرد که مورد توجه بسیار قرار گرفت در سال 2009 با کمپانی چری که تولید کننده خودروی سواری است ادغام شد و تولید خودروی برقی را آغاز کرد. در سال 2010 موفق به دریافت جایزه ملی کیفیت چین که بالاترین جایزه کیفیت در این کشور است شد. این شرکت، تنها تولید کننده مستقل چینی است که موفق به دریافت این جایزه شده‎است.

ایران بزرگترین بازار خودرو در منطقه خلیج فارس است و خودروسازان برای تصاحب سهمی از این بازار شدیداً در رقابت هستند. در این میان شرکت‎های چینی برای افزایش فعالیت‎شان در ایران رقابت می‎کنند و جک هم از این امر مستثنی نبوده است. در حال حاضر شرکت کرمان موتور نماینده رسمی خودروهای جک در ایران است. در سال 2017 با حضور در نمایشگاه خودروی ایران که در شیزار برگزار شد، مدل جک s3 وارد ایران شد تا کنون این مدل و مدل s5 اتوماتیک دو نوع از مدل‎های پر طرفدار بین انواع ماشین‎های شرکت جک محسوب می‎شوند. برای اطمینان از کیفیت خوب محصول، بخش کنترل کیفیت خط تولید و مونتاژ خودروهای جک توسط این شرکت تقویت شده است.

تسمه تایم جک

 از جمله لوازم یدکی مصرفی محسوب می‎شود که در کارکرد درست موتور تأثیر به سزایی دارد. اگر تسمه تایم دچار پارگی شود با توجه به اینکه تنظیم دقیق همزمانی بین میل لنگ و میل سوپاپ را انجام می‎دهد امکان چرخش نا همزمان سوپاپ‎ها و صدمه به دریچه‎ها و یا سسیندرهای موتور هست. همچنین عدم سرویس مناسب تسمه تایم، شل بودن یا سفتی بیش از اندازه آن هم می تواند کارکرد موتور را دچار اختلال کند و یا به موتور فشار بیاورد. پس برای جلوگیری از حوادث ناگوار و یا شکستن یا از کار افتادن موتور بهتر است به موقع نسبت به تعویض تسمه با کیفیت اقدام شود.

لنت ترمز جک

ترمزها قطعات بسیار مهمی هستند که وظیفه تأمین ایمنی خودرو را بر عهده دارند. در صورت فرسودگی لنت‎های ترمز طول خط ترمز افزایش یافته و امکان بروز تصادف زیاد می‎شود. اگر هر گونه صدای سوت یا درگیری در چرخ‎ها شنیده شود یا ترمز به راحتی و با فشار مناسب به پدال کار نکند باید سریعاً لنت‎های ترمز مورد بازرسی قرار بگیرند.

شمع جک

در صورت خرابی شمع‎ها و یا از کار افتادن آنها موتور به سختی روشن می‎شود و در حال کارکرد هم از قدرت مناسبی برخوردار نیست. همینطور چون شمع ها با ایجاد جرقه احتراق سوخت مخلوط با اکسیژن را در سیلندر موتور انجام می‎دهند، اگر به درستی کار نکنند، سوخت نیم سوخته از اگزوز خارج می‎شود؛ که باعث افزایش دود موتور، آلایدنگی بیشتر خودرو و افزایش مصرف سوخت خودرو است.

دیسک و صفحه

در خودرو‎های دنده‎ای گیبکس از دیسک و صفحه کلاچ برای تغییر دور موتور و تغییر سرعت استفاده می‎کنند. معنی لغوی آن اتصال است و قطعه‎ای است که عمل برقراری و قطع اتصال بین فلایویل و گیریبکس را انجام می‎دهد. کاربرد آن برای جدایی موتور از جعبه دنده برای تعویض دنده و یا خاموش کردن ماشین است. البته سیستم تغییر دور موتور در خودروهای اتومات با گریبکس‎های اتومات کاملاً متفاوت است.

سخت‎ترین قطعه در هر وسیله نقلیه با گیربکس دستی، صفحه کلاچ است. هر حرکت، توقف و هر تغییر دنده‎ای به این معنی است که کلاچ درگیر شده و سپس اتصالش قطع شده است. اصطکاکی که بین دیسک و صفحه کلاچ ، صفحه فشار و صفحه مجهز به موتور ایجاد می شود باعث ایجاد گرما و سایش می شود و هرچه راننده پدال کلاچ را بیشتر بفشارد یا اجازه تا بیش از حد در حالت درگیر یا اتصال بلغزد، دیسک کلاچ داغ تر می شود و سریع تر مستهلک می شود. هر عاملی که باعث افزایش بار روی کلاچ شود ، سایش را تسریع می کند. از جمله مواردی مانند بکسل شدن یک تریلر یا خودروی سنگین، حمل بارهای سنگین در وانت یا چرخاندن لاستیک اتومبیل. حرکت خودرو با دنده سنگین که باعث افزایش قدرت می شوند نیز باعث افزایش اصطحکاک صفحه کلاچ می شوند.

رسیدن به مقدار معینی از گشتاور به ضریب قدرت کلاچ بستگی دارد، افزایش قدرت خروجی موتور با استفاده از کلاچ انجام می‎شود. وسایل نقلیه بزرگتر ، سنگین تر و همچنین وسایل نقلیه کاری دارای کلاچ های قوی تری هستند. دیسک و صفحه کلاچ فشار در ماشین‎های سنگین ممکن است قطر بزرگتری برای پخش بار در یک سطح بزرگتر داشته باشند. لنت های روی دیسک کلاچ آنها ممکن است درجه حرارت بالاتری را تحمل کنند ونسبت به اصطکاک و سایش مقاومتر باشند. بنابراین کلاچ این وسایل می‎تواند بدون لغزش بارهای سنگین تری را نگه دارد.

اگر کلاچ به دلیل آلودگی روغن دچار لغزیدن شده است، تا زمانی که علت نشت روغن شناسایی و تعمیر نشود، دیسک کلاچ نباید تعویض شود. برای تعویض کلاچ بهتر است از کیت کلاچ استفاده کنید که شامل دیسک، صفحه کلاچ و بلبرینگ کلاچ است. یک کیت بهترین راه برای خرید دیسک یا صفحه کلاچ است زیرا همه قطعات از یک منبع تهیه شده و با هم سازگارند چون قطعات ناسازگار بعضی اوقات می توانند باعث بروز مشكل در کارکرد صحیح کلاچ شود.

در وسایل نقلیه قدیمی تر که از مکانیزم رهاسازی کابلی استفاده می کنند، ممکن است در صورت خراب بودن یا ناسازگاری کابل، کلاچ آزاد نشود. در سیستم‎های جدیدتر از سیستم هیدرولیک روغنی استفاده می‎شود. در این سیستم‎ها نشت روغن می‎تواند باعث نقص در عملکرد کلاچ شود. در هنگام استفاده از کلاچ گاهی اوقات سر و صداهایی شنیده می‎شود. سر و صدای کلاچ معمولاً در اثر بلبرینگ کلاچ ایجاد می شود، اما همچنین می‎تواند از فنرهای کلاچ یا بلبرینگ‎های گریبکس، ایجاد شود.

سوالات متداول

چرا امورات ماشینم رو به بانیترو بسپارم؟

به صرفه ترین قیمت

با مشاوره بانیترو بهترین لوازم یدکی را با بهترین قیمت، مناسب شرایط خودرو خود انتخاب کنید.

شفافیت

از قیمت تمام کیفیت های موجود در بازار مطلع شوید و منطقی ترین انتخاب را داشته باشید.

سرعت بالا

تامین سریع قطعات توسط بانیترو به همراه اولویت در نوبت دهی تعمیرگاه

گارانتی سه ماهه

گارانتی پاسخگو بانیترو با نظارت تعمیرگاه های معتبر – تا سه ماه قطعه جایگزین و اجرت تعویض مجدد را دریافت نمایید.

بهترین تعمیرگاه های تهران

از لوازم یدکی تا تعویض در بهترین و معتبرترین تعمیرگاه های سطح کشور را به بانیترو بسپارید.

بازدید دوره ای رایگان

تمامی تعمیرگاه های همکار بانیترو مجهز به سیستم CRM اختصاصی بوده و تا 6 ماه بازدید دوره ای لازم پس از تعمیرات اساسی و خاص را به شما اطلاع می دهند.

نمونه قطعات تامین شده توسط بانیترو

بیش از 3000 قطعه برای 400 تعمیرگاه شهر تهران
بیش از 100 تامین کننده همکار بانیترو
چکیده 40 سال تجربه و تخصص در لوازم یدکی خودرو

سایر مطالب بلاگ بانیترو

درباره نگهداری خودرو، تعمیر خودرو و خرید لوازم یدکی بیشتر بدانید

بهترین کف‌پوش ماشین: زیرپایی سه‌بعدی یا ژله‌ای فابریک؟

5 مرحله‌ی ساده برای داشتن ماشین تمیزتر

مراحل باتری به باتری با استفاده از کابل اتصال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست