مرکز جامع تامین لوازم یدکی برلیانس

خرید لوازم یدکی با گارانتی

استعلام قیمت تلفنی

بهترین تعمیرگاه تهران

با توجه به اینکه بخشی از قطعات خودرو برلیانس وارداتی است، یافتن لوازم یدکی اصلی برلیانس در بازار به خصوص بعد از اعمال تحریم‎ها سخت شده است. مخصوصا به دلیل وجود انواع قطعات یدکی و متفرقه در بازار به سختی این مساله افزوده شده است. برلیانس از آن دسته خودروهایی است که دو نوع قطعه اصلی در بازار دارد. قطعات اصلی با برچسب سایپا که مورد تایید شرکت است و قطعات اصلی شرکت برلیانس که توسط واردکننده به بازار عرضه شده است. بسته بندی های اصلی برلیانس در جعبه های به رنگ کاهی و با لوگو برلیانس به رنگ قرمز یا مشکی هستند. البته نوع فیک این بسته بندی هم در بازار وجود دارد.

بسیاری از افراد بوده اند که با خرید قطعات فیک به دردسر افتاده و بعد از مدت کوتاهی مجبور به تعویض قطعه شده اند. برای خرید قطعات با کیفیت و لوازم یدکی برلیانس بهتر است با دقت یا مشورت با افراد خبره، اقدام به خرید نمایید. البته یافتن لوازم خودرو برلیانس با قیمت مناسب هم مسأله دیگری است که باید با صرف وقت قابل توجه در بازار و فروشگاه های آنلاین انجام شود. قطعات برلیانس متفرقه که نه توسط شرکت تولیدی تایید شده اند و نه توسط شرکت های قطعه ساز مورد تایید تولید کننده ساخته شده اند، نیز در بازار لوازم یدکی به وفور یافت می شود. برخی از این قطعات نیز به خوبی برای خودروی شما کار می کنند و در قبال آنها هزینه بالایی هم نخواهید پرداخت. اما باید مراقب باشید که از فروشنده مسئولیت پذیر خرید نمایید. در واقع هنگام خرید اینگونه قطعات فقط تجربه فروشنده از کیفیت این قطعات می تواند به شما کمک کند. فروشنده ای که قطعه غیر اصل را به شما پیشنهاد نموده و از کیفیت آن تعریف می کند، حتما باید آن را برای مدت مشخصی گارانتی کند.

بانیترو از تجربه چندین ساله در بازار لوازم یدکی بهرمند است و تاکنون به بیش از 400 تعمیرگاه سرویس دهی نموده است. تیم بانیترو بیش از 3000 قطعه از خودروهای چینی را تامین نموده اند. تمامی این قطعات با گارانتی حداقل سه ماهه ارائه شده و تیم فنی بانیترو کاملا پاسخگوی مشتریان بوده است. شما به راحتی می‎توانید استعلام قیمت و تامین قطعاتی مثل شمع برلیانس، تسمه تایم برلیانس، لنت ترمز و یا قطعات دیگر مد نظر خود را با کیفیت و قیمت مناسب و صرف وقت کمتر از این فروشگاه تهیه کنید.

تاریخچه برلیانس اوتو

شرکت برلیانس یک شرکت نوپای چینی است که در سال 1991 توسط یانگ رونگ تأسیس شده است. این شرکت در ابتدای کار تا سال 2002 صرفاً به ساخت اتوبوس اشتغال داشته، اما پس از امضائ قراردادی با شرکت بی ام دبلیو آلمان در سال 2003 شروع به مونتاژ اتومبیل کرده است. هم اکنون این شرکت همکار و سهام دار شرکت بی ام دبلیو است. به دلیل قیمت مناسب و کیفیت محصولات برلیانس، بی ام دبلیو همکاری با این شرکت را انتخاب کرده و درصدی از سهام این شرکت را داراست. البته تا سال 2013 برلیانس اوتو توانست به عنوان ششمین تولید کننده خودروی چین شناخته شود. این شرکت در زمینه تولید خودروهای میکرو ون نیز با شرکت تویوتا همکاری دارد.

سایپا ، دومین خودروساز بزرگ ایران، سه خط مونتاژ با همکاری شرکت برلیانس اوتو چین راه اندازی کرده و هم اکنون ساپا و پارس خودرو با همکاری این شرکت به مونتاژ خودروهای سواری برلیانس در ایران مشغولند. یکی از دلایل این انتخاب، همکاری این شرکت با شرکت بی ام دبلیو است. محبوب ترین مدل از سری محصولات برلیانس در ایران، برلیانس موتور h330 است. در کارخانه سایپا، کارگران ایرانی H230 را بهمراه مهندسان چینی مونتاژ می کنند. اما مدل H330 در پارس خودرو مونتاژ می شود.

تسه تایم برلیانس

تسمه تایم، تسمه‎ای دندانه‎دار است که رابط بین میل بادامک و میل لنگ خودرو است.  تسمه تایم با تنظیم موقعیت میل بادامک و میل لنگ باعث می‎شود دریچه‎های سوپاپ در زمان مناسب نسبت به موقعیت پیستون‎ها باز و بسته ‎شوند. در بعضی از موتورها تسمه تایم اجزای دیگری مانند پمپ آب، شفت تعادل، شفت میانی، پمپ تزریق و پمپ روغن را نیز هدایت می‎کند. یک شفت تراز، یک شفت میانی و یک پمپ تزریق نیز باید با میل لنگ هماهنگ شوند. برای کار صحیح، تسمه تایم باید تحت فشار خاصی باشد که توسط یک فشارگر تسمه تایم کنترل می شود. اگر تسمه تایم شل شود، ممکن است زمان مناسب از بین برود. تسمه تیم برلیانس در واقع زنجیری است و خودرو های سری  h200 و h300 دارای زنجیر تایم هستند که طول عمر بیشتری نسبت به تسمه‎ها است.

چه موقع باید تسمه تایم تعویض شود؟

تسمه تایم با گذشت زمان از بین می رود و باید در مسافت پیموده شده خاصی تعویض شود. هنگامی که یک تسمه تایم تعویض می شود ، تنظیم دقیق زمان بندی بسیار مهم است. قبل از نصب تسمه تایم جدید ، میل لنگ ، میل لنگ و سایر اجزای هماهنگ شده با میل لنگ باید به روشی خاص تنظیم شوند. یک دفترچه تعمیر دارای دستورالعمل های مناسب و نمودار با علائم زمان بندی است. عدم دقت در تنظیم زمان بندی باعث بروز انواع مختلفی از مشکلات قبیل کمبود نیرو ، دور موتور ، لرزش ، عدم کارکرد درست و غیره می شود.

اگر در حال نزدیک شدن به مسافت پیموده شده مجاز و زمان تعویض تسمه تایم هستید، یا اگر یک ماشین استفاده شده را خریداری کرده اید و نمی دانید تسمه تایم جایگزین شده است یا اگر فکر می کنید تسمه تایم شما فرسوده است یا می خواهید بدانید که چند وقت یک بار باید تسمه را تعویض کنید بهتر است که از مکانیک خود بخواهید وضعیت تسمه تایم را بررسی کند.

اگر موتور درست استارت نمی‎خورد یا درست کار نمی کند یا اگزوز دود زیادی تولید می کند از نشانه های این است که خودرو نیاز به تعویض تسمه تایم دارد. علاوه بر این، در صورت آسیب دیدن مانند ترک، برش، یا در صورت بروز هرگونه نشانه ای از سایش بیش از حد باید تسمه تایم را تعویض کنید.

اگر تسمه تایم خراب شود چه اتفاقی میافتد؟

اگر تسمه تایم به موقع تعویض نشود، می تواند پاره یا شکسته شود. متأسفانه هیچ علامت مشخصی وجود ندارد که نشان دهد تسمه تایم خراب است. معمولاً ، خرابی تسمه تایم یک عمل تدریجی نیست بلکه، یک رویداد ناگهانی است. پس از بروز خرابی ، موتور بلافاصله متوقف می شود. برای جلوگیری از حوادث ناگوار ناشی از لغزش یا پارگی تسمه تایم، بر اساس دستورالعمل سازنده خودرو، تسمه را تعویض کنید.

اگر تسمه تایم خراب شود ، موتور از کار می‎افتد. اگر هنگام رانندگی در موتور تداخل ، تسمه تایم شکسته شود ، ممکن برخی از دریچه های موتور در حالت باز قرار گیرند، در حالی که چرخش میل لنگ با چرخش پیستون ادامه می یابد و پیستون ها را به سمت بالا و پایین حرکت می‎دهد. این باعث می‎شود پیستون‎ها به دریچه‎هایی که باز مانده‎اند ضربه بزند و منجر به آسیب شدید موتور می‎شود.

نکات بیشتر

علاوه بر تسمه تایم، باید در سرویسهای دوره‎ای خودرو برلیانس، برای ایمنی و کارکرد صحیح، لنت ترمزها و وضعیت شمع برلیانس را هم چک کنید. تسمه تایم خودروهای جدیدتر بیشتر از خودروهای قدیمی کار می‎کند. لنت ترمز جلو بین 20 تا 30 هزار کیلومتر و لنت ترمز عقب برلیانس تا 100 هزار کیلومتر کارکرد تعویض می‎شود. در مورد شمع برلیلانس تعویض سالیانه ایده مناسبی است. این لوازم مصرفی ایمنی و سلامت کارکرد ماشین را تضمین می‎کنند پس در هنگام خرید نسبت به خرید لوازم مرغوب با کارکرد درست دقت داشته باشید.

سوالات متداول

چرا امورات ماشینم رو به بانیترو بسپارم؟

به صرفه ترین قیمت

با مشاوره بانیترو بهترین لوازم یدکی را با بهترین قیمت، مناسب شرایط خودرو خود انتخاب کنید.

شفافیت

از قیمت تمام کیفیت های موجود در بازار مطلع شوید و منطقی ترین انتخاب را داشته باشید.

سرعت بالا

تامین سریع قطعات توسط بانیترو به همراه اولویت در نوبت دهی تعمیرگاه

گارانتی سه ماهه

گارانتی پاسخگو بانیترو با نظارت تعمیرگاه های معتبر – تا سه ماه قطعه جایگزین و اجرت تعویض مجدد را دریافت نمایید.

بهترین تعمیرگاه های تهران

از لوازم یدکی تا تعویض در بهترین و معتبرترین تعمیرگاه های سطح کشور را به بانیترو بسپارید.

بازدید دوره ای رایگان

تمامی تعمیرگاه های همکار بانیترو مجهز به سیستم CRM اختصاصی بوده و تا 6 ماه بازدید دوره ای لازم پس از تعمیرات اساسی و خاص را به شما اطلاع می دهند.

نمونه قطعات تامین شده توسط بانیترو

بیش از 3000 قطعه برای 400 تعمیرگاه شهر تهران
بیش از 100 تامین کننده همکار بانیترو
چکیده 40 سال تجربه و تخصص در لوازم یدکی خودرو

سایر مطالب بلاگ بانیترو

درباره نگهداری خودرو، تعمیر خودرو و خرید لوازم یدکی بیشتر بدانید

بهترین کف‌پوش ماشین: زیرپایی سه‌بعدی یا ژله‌ای فابریک؟

5 مرحله‌ی ساده برای داشتن ماشین تمیزتر

مراحل باتری به باتری با استفاده از کابل اتصال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست