از طریق فرم این صفحه هم می توانید، سفارش تان را ثبت کنید.

شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به قطعه ی مدنظرتان برسید.

لوازم خودرو

برای دیدن فرم درخواست قطعه خاص ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

لوازم خودرو

زمان بروز مشکل برای خودرو در صورت خرابی یا تصادف، خودرو باید به مکانیکی منتقل شود تا مورد بررسی و عیب‌یابی قرار گیرد. در اینجا اگر خوش شانس باشید و نقص پیش امده جدی نباشد، با تعمیر همان قطعه نقص خودرو برطرف می شود. با اینحال در اکثر مواقع قطعه معیوب نیاز به تعویض داشته و در هر صورت استفاده از لوازم یدکی جدید، راه مطمئن تری است. اینجا شروع داستان خرید لوازم یدکی برای شماست . به صورت طبیعی اکثر افراد اطلاعات کاملی در مورد لوازم خودرو خود نداشته و تمام آنچه می دانند، اطلاعاتی است که از تعمیرکار خود گرفته اند. این اطلاعات بسیار محدود بوده و راهی جز اعتماد به تعمیرکار نیست و باید مسئولیت خرید قطعه را به او واگذار نمایید. در صورتی که به تعمیرکار معتمد دسترسی داشته باشید، دیگر نگرانی خاصی وجود نخواهد داشت. اما در شرایط طبیعی مشکلاتی از قبیل استفاده لوازم یدکی خودرو دست دوم به جای نو، دریافت هزینه ی بالاتر و استفاده از قطعات با کیفیت پایین اعتماد شما را خدشته دار می نماید. برای رهایی از این موارد خود شما اقدام به خرید لوازم خودرو مورد نظر خواهید کرد. در این صورت با همان میزان اطلاعاتی که از تعمیرکار گرفته اید، باید قطعه‌ایی با کیفیت و مناسب برای خودرو خود انتخاب کنید.

در ادامه به سوالاتی که هنگام خرید لوازم خودرو برای شما پیش می‌آید پاسخ داده شده است، تا همواره بتوانید انتخابی درست داشته باشید.

از کجا لوازم یدکی بخرم یا بورس لوازم خودرو کجاست؟

بورس لوازم خودرو تهران

در صورت آشنایی و تخصص در هر زمینه ای معمولا خرید از بورس یک کالا به ویژه در تهران می تواند شما را به کف قیمت بازار برساند. بورس لوازم خودرو تهران نیز محدوده ی خیابان امیرکبیر یا بورس لوازم خودروی ملت است. در این محدوده مغازه های عمده فروشی و خرده فروشی تمامی خودروها یافت می شود. اما بعضی اوقات دستیابی به فروشنده های که قطعه ی مدنظر را با بهترین قیمت به شما ارائه بدهد، مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است. از طرف دیگر برای خرید قطعه ی مدنظر به صورت حضوری باید روی حداقل سه الی چهار ساعت زمان حساب باز کنید. ضمن آن باید مراقب پیشنهادهای گمراه کننده باشید و حداقل از سه فروشنده قیمت بگیرید. در بازار لوازم خودرو افراد متخصص و شریفی شاغل هستند که در صورت یافتن آنها می توانید با خیال راحت سلامت خودروی خود را به قطعه ی پیشنهادی آنها گره بزنید. پس اگر قصد خرید حضوری از بورس لوازم یدکی را داشتید برای دستیبابی به بهترین پیشنهاد، حتما برای آن وقت کافی در نظر بگیرید.

فروشگاه اینترنتی قطعات خودرو

راه حل دوم خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی است که با توجه به گسترش تجارت الکترونیک این زمینه نیز در حال رشد است. هم اکنون فروشگاه اینترنتی لوازم خودرو کوچک و بزرگ در دسترس شماست که با یک جستجوی ساده می توانید آنها را بیابید. اما بزرگترین چالش کمبود محدوده ی انتخاب شما و بعضا عدم موجودی یا قیمت به روز است. به دلیل شرایط سخت اقتصادی پیش می آید که بعد از خرید، با شما تماس گرفته و مشکل عدم موجودی یا تغییر قیمت را به شما اطلاع دهند. همچنین در صورت وجود شرایط اضطراری باید از جایی خرید کنید که قطعه را به سرعت به دست شما برساند. یقیقا نمی توانید چند روز خودرو را در تعمیرگاه نگه دارید تا قطعه ی شما پروسه ی پردازش و انبارداری و بسته بندی و تحویل به پیک یک فروشگاه اینترنتی را طی کند.

اپلیکیشن لوازم خودرو

راه سوم استفاده از سرویس اختصاصی بانیترو است که در یک بستر آنلاین شما را به تامین کنندگان معتبر بازار متصل می نماید. بنابراین بدون مراجعه به بورس لوازم یدکی می توانید از چند مغازه قیمت را استعلام نمایید. بدین ترتیب شما از قیمت دقیق و موجودی در لحظه ی قطعه اطمینان خواهید داشت. در مرحله ی خرید نیز پس از تایید نهایی فقط روی زمان رسیدن پیک تا محل مدنظرتان حساب کنید. در این بین مشکل تطبیق قطعه و بررسی صحت ادعای فروشنده به عهده ی کارشناسان و متخصصان بانیترو است.

لوازم اصلی بخرم یا طرح یا فیک؟

مهم‌ترین مسئله در خرید لوازم یدکی خودرو مشخص بودن برند و کیفیت محصول است. اینکه ایا قطعه ی خریداری شده،  ساخته همان برندی است که میخواهیم یا کپی آن است؟

خیلی وقت پیش کارخانه های تولید خودرو، لوازم مورد نیاز برای تولید را خودشان تولید می کردند؛ اما امروزه اکثر آنها تولید هر قطعه را به یک قطعه ساز سپرده اند.  این مساله لزوما مورد بدی نیست زیرا بیشتر کارخانه فرآیند تولید را به دقت زیر نظر داشته و قبل از مونتاژ قطعات را QC می کنند. این مساله در هنگام خرید لوازم یدکی خودرو اهمیت بیشتری دارد. بیایید دسته بندی های اصلی لوازم  خودرو از نظر نوع تولید کننده را با هم بررسی کنیم

جنیون پارتس یا لوازم اصلی

این قطعات که به شدت در بازار ایران بویژه برای خودروهای وارداتی طرفدار دارند، همان قطعه ای هستند که در کارخانه روی خودرو بسته شده است. با توجه به اینکه با لوگوی کارخانه ی سازنده ی خودرو عرضه می شوند، قیمت بالاتری خواهند داشت. این قطعات در بازار به نام جنیون پارتس یا لوازم اصلی به فروش می رسند. مثال جنیون پارتس هیوندا، جنیون پارتس کیا یا لوازم اصلی پراید، لوازم اصلی 206  و لوازم اصلی تویوتا.

OEM یا قطعات تحت لیسانس

اینگونه قطعات توسط قطعه سازان مورد اعتماد و همکار خودروساز تولید شده است اما در جعبه ای بدون لوگوی خودروساز به دست مصرف کننده می رسد. تا جایی که صداقت و اصول حرفه ای در میان باشد، بین این قطعات و دسته ی بالا تفاوتی وجود نداشته و دقیقا مشابه قطعه ی مورد استفاده در خودروی صفر شماست. بنابراین با هزینه ی کمتر به همان اندازه می توانید مطمئن باشید.

Aftermarket یا قطعات متفرقه

پس از تولید یک خودرو سایر کارخانه ها و تولیدی های کوچک و بزرگ شروع به تولید لوازم همان خودرو می کنند. در کشورهای خارجی حتی تولید کننده ها ملزم هستند که حقوق معنی تولید آن قطعه را نیز خریداری نمایند. بنابراین اینگونه قطعات دقیقا مشابه دو دسته ی دیگر نیستند اما کار خودروی شما را راه می اندازند و در صورت تهیه از برندهای معتبر تا حدود بسیار زیادی از هزینه ی شما کاسته و از اطمینان نسبی نیز برخوردار خواهید بود.

تمام موارد گفته شده در سه پاراگراف بالا به صورت صد در صد در کشور عزیز ما برقرار نیست. بنابراین توصیه ی بانیترو اینست که قبل از انتخاب قطعه ی یدکی از هر کدام از این دسته ها با کارشناسان خبره و مورد اعتمادتان مشورت نمایید. در صورت عدم دسترسی ما در کنارتان هستیم. در صورت تمایل شما کارشناسان فنی بانیترو قطعات سفارش داده شده در اپلیکیشن یا وبسایت را قبل از ارسال کاملا بررسی می نمایند تا دقیقا مطابق با نیاز شما و ادعای تامین کنندگان همکار باشد.

اما جدا از این سه دسته ،قطعات استوک یا دست دوم هم در بعضی موارد می‌تواند بسیار مفید باشد. در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

لوازم استوک ماشین بخرم یا نه؟

در بازار لوازم خودرو بخشی از بازار را لوازم استوک تشکیل می‌دهند ،این لوازم یدکی از خودرو های دیگر باز می‌شوند ،در این بخش از بازار باید با چند برابر دقت خرید کنید زیرا امکان خرابی در قطعات دست دوم وجود دارد و شما ضمانتی از فروشنده دریافت نمیکنید پس بسیار دقت کنید اما از نکات مثبت بازار استوک یافتن قطعاتی که نو آن‌ها بسیار کم یاب و یا اصلا وجود ندارد هست اکثرا برای پیدا کردن قطعات خاص در این بازار جستجو میکنند و نکته مهم دیگر قیمت بسیار پایین ترنسبت اجناس نو در بازار است و یکی از مزایای خرید لوازم دست دوم استوک خودرو خدمت به محیط زیست است. بسیار از لوازم استوک که از خودروهای تصادفی باز شده اند، زمان بسیاری از عمرشان باقی مانده است. خرید اینگونه قطعات از هدر رفتن سرمایه و هزینه ی بازیافت جلوگیری می کند. بنابراین از انتشار کربن بیشتر جلوگیری شده و سبز می مانید. البته موارد گفته شده برای قطعات مربوط به موتور و سوخت رسانی خودرو کمتر صادق است.